Izba číslo 5

Pán doktor povedal, že idem preč. Tak ja idem domov, domov k mame a ockovi. Teším sa. Mama príde pre mňa. Neprišla. Čo sa stalo? Mama ma nechce? Prečo? Čo sa deje? Tá sanitka ide veľmi dlho. Kde ma to vezú? Čo bude so mnou? Mama kde si?

Konečne sanitka zastala. Počujem cudzie hlasy. Hovoria, nech ma dajú do izby číslo 5. Čo to znamená? Nie som doma? Prečo tu nie je mama? Tak som sa na ňu tešila. Bolí ma hlava. Trasiem sa. Dali mi diazepam na ukľudnenie.

Jéééj, počujem mamu. Je tu. Prišla. Rozpráva sa s novým lekárom. Ten jej hovorí: „ Mamička vyzlečte Katku“. Mame sa trasú ruky. Je nervózna a ja viem prečo. Prvý krát ma vyzlieka. Doteraz to vždy robili tety sestričky. Mama, ako je to dobre, keď sa ma Ty dotýkaš. Vieš to. Veď si moja mama. Si super. Pán doktor je dobrý a povedal, že mozoček sa vyvíja do jedného roka až potom sa môže vyjadriť ako bude poškodený. Netreba zúfať, musíme veriť, že  Katka bude v poriadku.

Neboj mama, mám päť mesiacov a ešte toľko mi treba na to aby som Vám všetkým dokázala, že budem  v poriadku.  Aj keď teraz sa to nezdá. Mám sondu v nose. Neviem pregĺgať. Nevadí, ja sa to naučím. Budem jesť ústami, ochutnám koláčik, keksík…. Napijem sa čajíku.

Prečo ma trápia kŕče? Prečo ma bolí celé telo, keď mám záchvaty? Kedy to skončí? Ja chcem byť zdravá. Mama sa teší, že prídem domov a budem sa s ňou rozprávať. No neviem či to dokážem, keď mi lieky nezaberajú. Lekári sú už zúfalí, nevedia ako mi majú pomôcť aby ustálili môj zdravotný stav. Počula som ako sa rozprávajú o tom že každý záchvat ma ničí. Neveria, že pôjdem domov.

Prišla ku mne mama. Učí sa ako ma treba odsávať a kŕmiť cez sondu. Plačem, bolí ma bruško, ale mama je tu so mnou. Drží ma v náručí. Upokojuje. Rozpráva, ako ma má rada. Tak sa to dobre počúva. Hovorí: „ Katka, ja sa o Teba postarám, nech sa deje, čo sa deje.“  Však sa oplatí bojovať, keď cítite lásku. Som šťastná, že je tu mama so mnou. Mama plače. Je jej ľúto, že plačem ja, že mi nevie pomôcť…

Mama, ratuj ma

FB stránka: Život očami anjela

Katka – anjelik