Depresia a radosť v družnom rozhovore

Depresia hovorí: „ Tak mi je fajn, v jednej ruke rožok a v druhej termix. Každú hodinku si pochutnávam na tejto dobrôtke. Čo na tom, že som tučná, že sa nevládzem hýbať. Aj tak najradšej zo všetkého si ľahnem a spím. Tak sa mi dobre oddychuje.

Radosť sa pýta: „ A to ti vyhovuje taký život?“ Veď by si mala jesť viac ovocia a zeleniny, aby si vládala chodiť na vychádzky a konečne začni cvičiť.

Depresia: „ Ja a chodiť na vychádzky?“ Čo si? Mne je lepšie doma. Keď tak radšej do obchodov na nákupy pôjdem. Zasa majú akcie na jogurty a termixy.

Radosť: No ja by som namiesto rožka do ruky vzala štetec a začala niečo maľovať, alebo mám lepší nápad. Čo tak začať písať rozprávky. Počula som, že máš dobrú fantáziu. Tak ju využi.

Depresia: Nemám čas. A prečo sa vlastne do mňa staráš? Je to môj život. Takto som spokojná.

Radosť: Klameš sama seba. Ja verím tomu, že keby si začala niečo tvoriť, mala by si sa lepšie. Začni si veriť, rozvíjaj svoje schopnosti, ukáž čo v tebe je. Ja verím, že to zvládneš a nájdeš sama seba. Život je tak krásny. Nepremrhaj ho zbytočným vylihovaním a napchávaním sa. Začni chodiť medzi ľudí, všímaj si krásnu prírodu v každom počasí. Aj keď príde zlá chvíľka, nepoddávaj sa jej. Usmej sa, nakopni a posúvaj sa ďalej. Cez písanie sa vyrozprávaj, daj na papier svoje pocity a uľaví sa Ti.

Depresia: Tebe sa to hovorí, ty celá žiariš. Ty máš spokojný život, máš sa dobre. Všetko v živote Ti vychádza.

Radosť: Čo myslíš, prečo sa mám dobre? Preto, lebo chcem. Áno všetko mi vychádza, lebo stále niečo tvorím, myšlienky mi blúdia v toku radosti a lásky. Som v kontakte s ľuďmi, ktorí sú pozitívne naladení a vedia ma nakopnúť a podporiť, keď to najviac potrebujem.
Skús to aj Ty a uvidíš ako sa ti začne meniť život.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *